Centre concertat per la Generalitat de Catalunya. NIF: R-2500253-F. Inscrita en el Registre d’entitats religioses del Ministeri de Justícia amb el número 004967. Avís legal

dilluns, 25 de gener de 2016

Pessiga't 2016...1 de febrer

El Dia Escolar de la No-violència i la Pau (o el seu acrònim DENIP), conegut també com a Dia Mundial o Internacional de la No-violència i la Pau, fou fundat l'any 1964 pel poeta i educador mallorquí Llorenç Vidal Vidal, i és una iniciativa d'Educació No-violenta i Pacificadora, difosa internacionalment. Es practica a escoles de tot el món, els dies 30 de gener i propers (aniversari de la mort de Mahatma Gandhi). Als països amb calen-daris escolars propis de l'hemisferi sud, pot commemo-rar-se el 30 de març i dies immediats. El DENIP propug-na una educació permanent en i per a la concòrdia, la tolerància, la solidaritat, el respecte als drets humans, la no-violència i la pau. El seu missatge bàsic diu: "Amor universal, No-violència i Pau. L'Amor universal és millor que l'egoisme, la No-violència és millor que la violència i la Pau és millor que la guerra". A la nostra escola ho celebrem d’una forma ben dolça des de ja fa uns quants anys, el Pessiga’t, i tothom qui vulgui, enguany el dilluns dia 1 de febrer pot portar un pastís fet de casa, el qual el degustaran els nostres alumnes a un preu simbòlic d’un euro. Animeu-vos i tots a cuinar!!!!