Centre concertat per la Generalitat de Catalunya. NIF: R-2500253-F. Inscrita en el Registre d’entitats religioses del Ministeri de Justícia amb el número 954-a-SE/B.

dilluns, 25 de gener de 2016

Pessiga't 2016...1 de febrer

El Dia Escolar de la No-violència i la Pau (o el seu acrònim DENIP), conegut també com a Dia Mundial o Internacional de la No-violència i la Pau, fou fundat l'any 1964 pel poeta i educador mallorquí Llorenç Vidal Vidal, i és una iniciativa d'Educació No-violenta i Pacificadora, difosa internacionalment. Es practica a escoles de tot el món, els dies 30 de gener i propers (aniversari de la mort de Mahatma Gandhi). Als països amb calen-daris escolars propis de l'hemisferi sud, pot commemo-rar-se el 30 de març i dies immediats. El DENIP propug-na una educació permanent en i per a la concòrdia, la tolerància, la solidaritat, el respecte als drets humans, la no-violència i la pau. El seu missatge bàsic diu: "Amor universal, No-violència i Pau. L'Amor universal és millor que l'egoisme, la No-violència és millor que la violència i la Pau és millor que la guerra". A la nostra escola ho celebrem d’una forma ben dolça des de ja fa uns quants anys, el Pessiga’t, i tothom qui vulgui, enguany el dilluns dia 1 de febrer pot portar un pastís fet de casa, el qual el degustaran els nostres alumnes a un preu simbòlic d’un euro. Animeu-vos i tots a cuinar!!!!